Menu

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA - hand made by AR

Scrapbooking i inne pasje: ręcznie wykonane albumy, księgi gości, kartki, zaproszenia, winietki, zawieszki - wyjątkowe prezenty na każdą okazję! A także moja najnowsza pasja - córeczka Zuzanka i synek Roszko

Jak zrobić tulipanka?

rybk_a

Postanowiłam uczynić ten wpis, gdyż po opublikowaniu zdjęć wiosennych zaproszeń ślubnych na FF RiO często dostaję to pytanie. Jest ono o tyle trudne, że takie tulipany potrafię składać od dziecka, więc robię to z pamięci. Z pomocą na fotoforum przyszła Rudlis przesyłając link do diagramu, który można znaleźć tutaj. Ja wykonuję tulipanka do 7. kroku, łodyżkę skręcam z papieru, listek po prostu wycinam z papieru i skręcam na dole wraz z łodyżką - można kapnąć troszkę kleju, lub czymś przewiązać, żeby listek nie odpadał. I oto cała filozofia - praca szybka, prosta i przyjemna.

Jak tylko uda mi się dokupić papierowej wstążki, z której dobrze mi się robi tulipanki, zamierzam wykonać ich jeszcze trochę. Tym razem miają służyć jako ozdoba wiosennowielkanocna, więc chciałabym, żeby łodyżki były sztywniejsze, aby np. mogły stać w wazoniku. W tym celu zakupiłam już papierowy sznurek w kolorze pistacjowym z drucikiem w środku i sprawdzę, czy sprawdzi się jako łodyżka.

 

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • mrufka_86

  ale sliczne!!

 • rybk_a

  Dziękuję, bardzo się cieszę, że Ci się podobają!

 • Gość: [kokolina321] *.stk.vectranet.pl

  śliczne ;)

 • Gość *.107.113.28.mediahost.pl

  piękne:0

 • Gość: [Janusz] *.sanetja.pl

  Witam serdecznie !!!
  Tulipanek jest świetny !!!
  Mam pytanko.
  Czy mógłbym wykorzystać takowe tulipanki przyszłościowo w swoich pracach??
  Pozdrawiam
  Janusz
  www.handmadejanusza.blogspot.com

 • rybk_a

  Ależ oczywiście: Januszu:) Ja również pozdrawiam serdecznie!

© PRACOWNIA RĘKODZIEŁA - hand made by AR
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci