Menu

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA - hand made by AR

Scrapbooking i inne pasje: ręcznie wykonane albumy, księgi gości, kartki, zaproszenia, winietki, zawieszki - wyjątkowe prezenty na każdą okazję! A także moja najnowsza pasja - córeczka Zuzanka i synek Roszko

Pierwsza jesień z owockiem

rybk_a

jesienzowockiem8

W zeszłym roku pisałam o jesieni w dwupaku.

jesienzowockiem1

Tegoroczną, lżejsza o jakieś 20 kg, spędzam z już rozpakowanym owockiem.

jesienzowockiem12

Choć już osobne, wciąż jesteśmy niemal nierozłączne.

jesienzowockiem3

Jesień to piękna, barwna, pełna radości, kolorowego bałaganu, porozrzucanych wszędzie zabawek i klocków, radosnych pisków, ale też niesamowitego wręcz chaosu, wrzasków, płaczu, trudu i śmiertelnego zmęczenia.

jesienzowockiem9

Nieprzespana. Rzadko udaje mi się przespać choć 2, 3 godziny ciągiem. Nie wiem, jakim cudem codziennie wykrzesam z siebie resztki energii na kolejny, calutki dzień i noc opieki nad moim żywiołowym, niepokornym i niesamowicie wymagającym już-niemal-nie-niemowlaczkiem.

jesienzowockiem14

Codzienny dwudziestoczterogodzinny stan gotowości wyczerpuje, a powtarzalność codziennych czynności i brak "swojego" czasu męczy, przysłaniając czasem poczucie szczęścia, które niewątpliwie jest mi dane przeżywać. Dlatego cichutko marzę sobie czasem o chwilce wytchnienia, zregenerowania sił i uspokojenie emocji. Wystarczyłaby godzinka, dwie, żeby znów zatęsknić za moją piękną córeczką, ale i to jest niemożliwe.

jesienzowockiem2

A tymczasem nasza długonoga Zuzka od ponad miesiąca biega bardzo sprawnie na czworaka, opróżnia szuflady i szafki, rozrzuca wszędzie zabawki i rozwleka po całym mieszkaniu wszelkie przedmioty, które jest w stanie dosięgnąć, a sięga już coraz wyżej.

jesienzowockiem4

Wciąż podchodzi, ciągnie mnie za spodnie i piszczy wyciągając rączki, jakby chciała powiedzieć: "ja już wszystko w trymiga porozwlekałam i porozwalałam, a teraz mnie zabawiaj mamo, bo mi się już okropnie nudzi. Tylko wysil się i zaproponuj coś naprawdę interesującego, bo jak znowu potraktujesz mnie jak infantylną dzidzię, to nie przestanę wrzeszczeć".

jesienzowockiem11

Ma osiem zębów i idą jej cztery następne. Wcale, ale to wcale nas te zębiszcza nie cieszą... Nocne ekscesy gwarantowane.

jesienzowockiem7

Robi "pa, pa", na słowo "brawo" klaszcze w dłonie, pokazuje, gdzie jest smoczek. Wciąż ulubionym słowem jest "mama". Raz powiedziała "proszę" i dwa razy "kółko" ( to ostatnie to kompletnie nie wiem skąd jej się wzięło). Kłóci się i dyskutuje głośno po swojemu. Uwielbia jeść ryż preparowany ziarenko po ziarenku. Po wyjęciu z krzesełka, wyjada z podłogi to, co jej wcześniej zleciało. Bardzo lubi "trykać się" czółkiem i gonić na czworaka. Kocha książeczki typu "a kuku", w których coś się chowa i pokazuje. Nie lubi spać. Broni się dosłownie swoimi ślicznymi rączkami i nóżkami.

jesienzowockiem10

Wszystko, co wezmę do ręki, usiłuje zarekwirować. Nie oddaje, żąda następnych przedmiotów. Nieustanie ściąga skarpetki i buciki. Paputki, zamiast nosić na nóżkach, uwielbia miętosić w łapkach, co można zaobserwować na powyższych fotografiach. W związku z tym nieustannie gubi je na spacerach, a ja wielokrotnie, często bezskutecznie, powtarzam trasę w poszukiwaniu straconego buta. Bilans: dwa utracone bezpowrotnie futrzaste kapciochy, jeden papeć cudem odnaleziony po kilku dniach w sklepie.

jesienzowockiem5

Fotki cykał ślubny. Zdjęcia zrobione 30 września z dziewięciomiesięczną wówczas Zuzanną.

jesienzowockiem6

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Lidia] *.dynamic.chello.pl

    Pani Agnieszko - Zuzia rośnie jak na drożdżach, jest śliczna i baardzo podobna do mamusi :-) pozdrawiam ciepło

  • rybk_a

    Ano rośnie, rośnie... Za szybko, jak dla mnie. Pozdrawiam gorąco również!

© PRACOWNIA RĘKODZIEŁA - hand made by AR
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci