Menu

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA - hand made by AR

Scrapbooking i inne pasje: ręcznie wykonane albumy, księgi gości, kartki, zaproszenia, winietki, zawieszki - wyjątkowe prezenty na każdą okazję! A także moja najnowsza pasja - córeczka Zuzanka i synek Roszko

Letnie kreacje

rybk_a

letniekreacje9

Chcąc nie chcąc przywitaliśmy jesień. Letnie ciuszki już w worach czekają na zniesienie do piwnicy. Przydałoby się więc tradycyjne podsumowanie, co lubiła nosić latem półtoraroczna Zuzia. Wbrew pozorom nie będzie o słodkich letnich sukieneczkach (no może z jednym malutkim wyjątkiem).

Sukieneczki są urocze, ale przekonałam się, że dla dziecka, które większość czasu spędza na placu zabaw, szorując pupą po zjeżdżalniach, lub przesiadując w piaskownicy, bardziej praktycznym - choć oczywiście nie tak efektownym - ubraniem są jednak gaciorki. Najlepiej bawełniane i niezbyt krótkie, a takich u mnie niestety jak na lekarstwo, bo większość, których mam spada z Zuzinej chudej pupki.

Latem, jak to latem, w upalne dni, kiedy warunki sprzyjały, nalepiej i najweselej było oczywiście bez ubrania - niech żyje wolność i swoboda:)))

letniekreacje10Tudzież w samej pieluszce... na przykład na głowie:) Taki oto strój przyodziała samodzielnie i z własnej inicjatywy mała trendsetterka w jeden z najbardziej skwarnych dni, kiedy upał uwięził nas w dusznym mieszkaniu na calutki dzień - pewnie za jakiś czas stanie się on ostatnim krzykiem mody:)

letniekreacje6

Pozostając przy nakryciach głowy, poniższy kapelutek chronił Zuziną główkę od słońca przez całe lato. Szerokie rondo okazało się bardzo praktyczne, osłaniając oczy i kark:

letniekreacje7 letniekreacje8

A jak już trzeba był coś założyć, to za przewiewność, soczyste kolory i owocowe wzory pokochaliśmy takiego bodziaka:

letniekreacje1 letniekreacje2Poniższy zestaw stał się niejako Zuzinym letnim mundurkiem na każdą okazję (perły elegantka zaaplikowała sobie samodzielnie).

letniekreacje3 letniekreacje4 letniekreacje5I na koniec coś specjalnego, mały wyjątek, można by powiedziec "perełka", z którą wiąże się pewna historia. Wypoczywając kilka wakacjnych dni u dziadków, wybraliśmy się do małego wiejskiego sklepiku z odzieżą dziecięcą, zachęceni wielkim napisem o letniej wyprzedaży z 50% upustem, z zamiarem zakupu letnich gaciorków, których wciąż nam brakowało - jak wiadomo bywa, że dziecię i trzy razy dziennie przebrać trzeba. Po przewertowaniu wyprzedażowych półek z dobrami rozmaitymi, już miałam wychodzić, gdyż gaciorki jedynie w kompletach z górą sprzedawane były, a ja koszulek akurat miałam całe stosy. Przy wyjściu nagle rzuciły mi się w oczy spodenki niemalże idealne, ale... z jakże mniej nieidealną ceną:( Taka, w jakiej całe piękne komplety na wyprzedażowych wieszakach wisiały. Wyszłam więc bez gaciorków i dogoniłam męża, który  z córą naturalnie opuścił sklep znacznie wcześniej. Opowiedziałam mu o gaciorkach i ich cenie, ten zaordynował, że trzeba było kupić. Więc się wróciłam, porwałam gaciorki i... jeden z wyprzedażowych wieszaków, na którym była poniższa sukieneczka, która od razu wpadła mi w oko. Znacznie tańsza niż gaciorki. Lato dobiegło już końca, sukieneczki wisiały w szafie sporadycznie tylko zakładane, więc to był kaprys, ale nie żałuję, tym bardziej, że niekosztowny. Sukienka okazała się idealna dla Zuzy, wygląda w niej obłędnie!

letniekreacje12

letniekreacje11Namiary:

pieluchomajtki - Pampers

body - Lupilu

kapelusz, tunika, szorty - z drugiej ręki

sukienka - Coccodrillo

© PRACOWNIA RĘKODZIEŁA - hand made by AR
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci