Menu

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA - hand made by AR

Scrapbooking i inne pasje: ręcznie wykonane albumy, księgi gości, kartki, zaproszenia, winietki, zawieszki - wyjątkowe prezenty na każdą okazję! A także moja najnowsza pasja - córeczka Zuzanka i synek Roszko

Torebka urodzinowa Zuzi z instrukcją krok po kroku

rybk_a

torebkaurodzinowa

Dzisiaj coś ze specjalną dedykacją dla mam i babć. Prosta, ekspresowa i efektowna torebeczka urodzinowa ze specjalnym przeznaczeniem i instrukcja jej wykonania krok po kroku.

Miesiąc temu moja córeczka obchodziła swoje 3. urodziny. Z powodu długiej przerwy świątecznej sporo się naczekała, by z tej okazji podzielić się smakołykami z rówieśnikami w klubie malucha przy Miejskim Domu Kultury, gdzie chodzi od października. Aby uhonorować należycie fakt stania się trzylatką, przygotowałam dla niej specjalną urodzinową torebeczkę na te wiktuały. Pewnie, że można było wziąć zwykłą reklamówkę, gotową kolorową torebkę prezentową, od których roi się w domu po okresie świąteczno-urodzinowym, czy też wreszcie zwykłą szarą torbę bez ozdób. Chciałam jednak, żeby było to coś specjalnego, wyróżniającego się i koniecznie z okolicznościowym napisem. Zuzia od roku zna, lubi i interesuje się literkami, więc odczytywanie napisu jest dla niej wielką radochą. Coś, co od razu wprowadzi jubilatkę, dzieci i Panią w urodzinowo-karnawałowy nastrój... Problem w tym, że była już późna noc i nie miałam wiele czasu na wykonanie, więc jednocześnie musiało to być coś prawdziwie ekspresowego. Wymyśliłam więc, iż ozdobię zwykłą szarą torebkę prostą urodzinową girlandą.

torebkaurodzinowa2torebkaurodzinowa1

Do wykonania torebki potrzebujemy szarą torbę papierową, małe prostokątne karteczki samoprzylepne w różnych kolorach (lub jakiekolwiek skrawki kolorowego papieru), kawałek sznurka lub dratwy, nożyczki, klej lub taśma dwustronna, dziurkacz, zszywacz i opcjonalnie - samoprzylepne lub wydrukowane literki.

Zaczynamy od wycięcia małych trójkącików w dole prostokątów, można też nadać im inny kształt - np. klasycznych proporczyków, lub pozostawić bez wycinania. Następnie składamy karteczki na pół jednocześnie mocując je na sznurku za pomocą części samoprzylepnej. Końce sznurka przytwierdzamy zszywaczami do górnej części torebki z obu jej stron. Dodajemy literki tworzące napis. W razie potrzeby podklejamy co któryś element do bazy, aby nadać girlandzie pożądany półkolisty kształt. Można użyć w tym celu np. kosteczek 3D lub jak ja - kawałków zwykłej tekturki, co nada całości bardziej trójwymiarowy efekt.

torebkaurodzinowa71

Uwaga! Pozostałych resztek wcale nie wyrzuciłam, tylko wycięłam z nich zwykłym biurowym dziurkaczem kolorowe kółeczka i dokleiłam do torby jako urodzinowe confetii. Uwielbiam wykorzystywać materiały w 100%! Do kosza powędrowały tylko mikroskopijnej wielkości ścineczki.

torebkaurodzinowa81

W efekcie rankiem torba prezentowała się tak:torebkaurodzinowa4

 ...a mała jubilatka była zaskoczona i zadowolona z niespodzianki. Z lubością odczytywała literki przynajmniej 500 razy dziennie:)torebkaurodzinowa51

Jeśli myślicie, że wewnątrz były słodycze, bardzo się mylicie - w naszym klubiku nie pozwalają przynosić niczego, co zawiera cukier, słusznie uważając, iż takie produkty nie są odpowiednie dla dzieci. Oczywiście dla dorosłych tak samo, ale oni sami decydują, czym się żywią, ponosząc tego konsekwencje, a nawyki żywieniowe dzieci dopiero się kształtują i warto, by były to dobre i zdrowe nawyki... Tak więc dzieci z lubością chrupały więc chrupki kukurydziane, wafle bez dodatków i inne tego typu przekąski popijając je zwykłą wodą. Podobno były też urodzinowe śpiewy, zabawy i tańce, ale niestety Zu nic kompletnie nie chciała mi opowiedzieć:(

torebkaurodzinowa62

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [manieczka111] *.adsl.inetia.pl

  100 latek dla Zuzanki- jaka śliczna mała dama. Nie wiadomo kiedy tak urosła. Pozdrowienia. Agnieszka

 • rybk_a

  Bardzo dziękujemy i również serdecznie pozdrawiamy!

 • Gość: [MartynaG.pl] 185.49.200.*

  Ta torebka jest naprawdę przepiękna! Uwielbiam takie rękodzieła....

  www.MartynaG.pl

 • rybk_a

  Bardzo dziękuję za miłe słowa:)

© PRACOWNIA RĘKODZIEŁA - hand made by AR
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci