Scrapbooking i inne pasje - ręcznie wykonane albumy, księgi gości, kartki, zaproszenia, winietki, zawieszki... Wyjątkowe prezenty na każdą okazję! A także moja najnowsza pasja - córeczka Zuzanka:
czwartek, 30 kwietnia 2009

Wedding guest book & greeting cards box

Pudełko - do przechowywania Księgi Gości Weselnych, wszystkich kartek i życzeń od gości oraz innych ślubnych pamiątek. Wygodne i estetyczne rozwiązanie także dla świadków - można tuż po uroczystości w kościele, podczas składania życzeń, od razu wrzucać do niego wszystkie koperty i kartki, tak żeby były w jednym miejscu i nie pogubiły się.

Wedding guest book & greeting cards box lid

wedding set:  wedding guest book, card, tag and box

środa, 29 kwietnia 2009

wedding guest book - inside12

wedding guest book - inside13

wedding guest book - inside14

wedding guest book - inside15

wedding guest book - inside16

wedding guest book - inside17

wedding guest book - inside18

Ostatnio listonosz ucieszył mnie aż dwoma przesyłkami z handmadowymi niezbędnikami od Marty oraz własnoręcznie wykonaną przez nią misterną kolorową kartką. W związku z tym muszę wszem i wobec ogłosić, iż oto od wczoraj stałam się KOBIETĄ Z JAJAMI. Przysłany z Irlandii dziurkacz produkuje śliczne malutkie jajeczka, w sam raz na przyszłoroczne kartki wielkanocne.

poniedziałek, 27 kwietnia 2009
niedziela, 26 kwietnia 2009

...kuzynce - komuś w końcu musiałam. A tak - najbliższe mi genetycznie będzie przynajmniej;) Scrap zainspirowany mapką Rydii z bloga Scrapmapki.

Mila - scrap

sobota, 25 kwietnia 2009
piątek, 24 kwietnia 2009

wedding guest book - the title

wedding guest book ( size 19X19 cm)

Księga ma format 19X19 cm, 20 kart plus okładka, co daje 44 ozdobione strony. Starałam się dopasować ją, tak jak pozostałe prace z kompetu, do specyficznego wystroju restauracji, w której odbędzie się wesele, gdzie uderzył mnie kontrast między ścianami z siermiężnej cegły i rustykalnymi dekoracjami z bogatymi sztukateriami na suficie i wielkimi kryształowymi żyrandolami. Postanowiłam więc, że w księdze i dodatkach również połączę klimaty starociowo-romantyczne z siermiężno-rustykalnymi.
Starociowo-romantyczny charakter mają przede wszystkim stare ślubne fotografie z ozdobnie ciętymi i pobrudzonymi tuszem brzegami, postarzane strony, kolorystyka w tonacjach brązu i sepii, misternie wyklejane wzory z kwiatuszków i listków, użycie do dekoracji kart starej książki, koronek, serwetkowe wzory.
Rustykalne elementy to sizalowy sznurek do przewiązania księgi, grzbiet ozdobiony postrzępionymi lnianymi i bawełnianymi tasiemkami, rafia, rysowane przeszycia, motyw serca, powtarzający się także w wystroju restauracji.
Na pierwszych stronach kięgi znalazły się zdjęcia kościoła, w którym odbędzie się ślub, weselnej restauracji, model ślubnego pojazdu.

wedding guest book - back cover

wedding guest book - inside1

środa, 22 kwietnia 2009

Jeden tasiemiec skończyłam, a już zapowiadam nowy! Tym razem komplecik ślubny, składający się z Księgi Gości Weselnych, karty na życzenia ślubne, bileciku do prezentu i pudełka na wszystkie te akcesoria wraz z kartkami z życzeniami od gości. Dzisiaj pokazuję zdjęcia całego kompletu i karty.

 

Zapomniałam napisać, że w niedzielę wielkanocną kilka moich wielkanocnych kartek opublikowano na Craftowie w wyśmienitym towarzystwie. Puchnę z dumy:)

wtorek, 21 kwietnia 2009

... prezentowania albumu pierwszokomunijnego.

Niniejszym informuję, że Latrnia Morska rozdaje zaprojektowane przez siebie cudne papiery, a ja liczę na łut szczęścia:)

poniedziałek, 20 kwietnia 2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To jeszcze nie koniec! Album miał 10 stron plus okładka, co daje 24 ozdobione strony w formacie 30x30 cm - to największa formatem praca, jaką do tej pory zrobiłam. Ciąg dalszy wkrótce...

piątek, 17 kwietnia 2009

Wewnętrzna część okładki. Użyłam tagów z zestawu Agnieszki Anny "Folow me".

Strona tytułowa, z najważniejszymi informacjami o uroczystości.

 

środa, 15 kwietnia 2009
wtorek, 14 kwietnia 2009

Taki oto komplecik z okazji Pierwszej Komunii Świętej powstał jakiś czas temu:

Dzisiaj kartka i bilecik:

piątek, 10 kwietnia 2009

Z ostatniej chwili! Hania i Janek w jajowych skorupkach zwycięzcami III części maratonu scrapowania! Cieszę się, jak dziecko. Szczegóły tutaj.

 

Coś mi zjadło jedną notkę, więc jeszcze wielkanocne zaległości - dwie kartki w starym stylu. 

wielret1

 

wielret2

czwartek, 09 kwietnia 2009

Serią prostych kartek żegnam się w tym roku z tematami wielkanocnymi i uciekam świętować. Nie będzie mnie tutaj przez kilka dni. Życzę wszystkim, odwiedzającym to miejsce, prawdziwie radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spędzonych w miłej atmosferze w gronie bliskich.

 

wie

wie1

wie2

wie3

wiel3

wtorek, 07 kwietnia 2009

Starociowa

wiel8

 

Z filcowym kwiatkiem

wiel6

 

Na ludowo

wiel7

 

Z kroplą różu

wiel9

wiel9a

poniedziałek, 06 kwietnia 2009
 
Takie oto wielkanocne kartki niedawno powstały. Łączy je jajo, postarzane brzegi, i kwiatowy dodatek.
 
 
Rustykalna
 
 
 
 
Z błyskiem
 
 
 
 
 
 

To już koniec maratonu! Zdjęcie wyszło koszmarnie, wcale nie oddaje uroku mojej pracy...

Mapka

piątek, 03 kwietnia 2009

 

Para małych karteczek wielkanocnych, wykonanych na ikeowych bazach od Marty. Pierwsza już doszła właśnie do Niej, a druga, ozdobiona przecudnej urody moim foto z dzieciństwa, poleciała do babci. 

czwartek, 02 kwietnia 2009

Biorę udział w kolejnym wyzwaniu na blogu Polki Scrapują. Należało wykonać kartkę wielkanocną według zadanej mapki. Poniżej moja praca, a zagłosować na najlepszą można tutaj do 14 kwietnia - zapraszam!

środa, 01 kwietnia 2009

Zdecydowałam, że nie będę już patroszyć kurczaków. Za to posadziłam je na rafiowych grzędach, dodałam koralik i wieszaczek. Prezentują się teraz tak:

 

TRANSLATE MY BLOG


InstagramDOŁĄCZ DO FANÓW!


Polskie Rękodzieło - katalog blogów
Skopiuj CSS