Scrapbooking i inne pasje - ręcznie wykonane albumy, księgi gości, kartki, zaproszenia, winietki, zawieszki... Wyjątkowe prezenty na każdą okazję! A także moja najnowsza pasja - córeczka Zuzanka:

Wpisy z tagiem: zaproszenia ślubne / na rocznicę ślubu

środa, 16 lutego 2011

 

zaproszeniewbieli2

Dwa projekty zaproszeń ślubnych utrzymanych w odcieniach bieli i ecru. Starałam się, żeby nie były przeładowane, stawiajac na prostotę i elegancję.

zaproszeniewbieli1

czwartek, 19 sierpnia 2010

kolorset3

Powyżej cały komplet ślubny z wiosennymi kwiatuszkami w roli głównej, oprócz zaproszeń, które rzecz jasna zostały wręczone: Księga Gości Weselnych, winietki z nazwiskami gości na stół weselny, pudełko, które pomieści kartki i koperty od gości, a także Księgę i inne ślubne pamiątki. Wszystko wykonane z tych samych materiałów, z użyciem tych samych kolorów, w tym samym stylu - od zaproszenia po weselną wizytówkę. Myślę, że to świetny pomysł na ujednolicenie ślubnej oprawy.

Poniżej niepokazywane wcześniej pudełko, dalej inne, publikowane już na blogu elementy zestawu dla przypomnienia.

kolorbox

kolorboxdet2

kolorwinietkiset

kolorwinietkidet1

kolorwinietkidet2

kolor

środa, 02 czerwca 2010

kolorset2

Owoc pracowitych dni i nocy - spory komplet zaproszeń ślubnych w etui. Powstały na podstawie tego projektu. Mała zmiana odcieni kolorów dodatków na bardziej jaskrawe dała zaskakująco inny, pogodny efekt.

kolor2

 

pojedyncze zaproszenie

kolor3

kolor

 

w detalu

kolordet4

kolordet5

kolordet2

kolordet1

kolordet3

 

w grupie

kolorset4

kolorset3

kolorset6

 

w pudełku

kolorset1

Upalne południe zmieniło się w burzowy wieczór, wieje i leje jak z cebra, a moja głwa pęka już od wczoraj.

piątek, 19 marca 2010

goldinvit

Zaproszenia na wyjątkową uroczystość 50. rocznicy ślubu. Ich główną ozdobą jest fotografia ślubna jubilatów. Wykonane zostały na kremowych bazach o wymiarach 10,5 x 21 cm.  Ozdobiłam je postarzeniami na brzegach, także z tyłu i wewnątrz, bawełnianą koronką, tagiem, kwiatuszkami i listkami z tkaniny, metalowym koralikiem, ażurowym wzorkiem wyciętym z ozdobnego kartonu, dratwą, rulonem z napisem. Wewnątrz znajduje się laserowy wydruk treści. W komplecie jest dopasowana kolorem i rozmiarem koperta.

goldinvitation

goldinvit1

goldinvdet3

goldinvit3

goldinvit2

sobota, 13 marca 2010

goldinvdet1

... mała zajawka. Jak widać, w moje prace wkrada się wiosna. Już niedługo zazieleni się tutaj i zakwieci na dobre:) Niebawem zasypię Was zdjęciami!

goldinvdet2

czwartek, 04 marca 2010

etui3

W przerwie w pracy nad większym zamówieniem powstał taki oto prototyp zaproszenia, wyciąganego za pomocą wstążeczki z ozdobnego etui.

etui

etui1

etui2

wtorek, 01 grudnia 2009

przyk�adowe zaproszenie

przyk�adowe zaproszenie1

Jakiś czas temu zwrócono się do mnie z prośbą o wykonanie projektu zaproszeń ślubnych. Miało być elegancko, prosto i tanio, z uwagi na dużą liczbę gości. Lubię prostotę, zawsze uważałam, że mniej znaczy więcej, a skromność jest piękniejsza od przepychu.

Postawiłam na klasyczną biel - fakturowany papier wizytówkowy, ożywiony bordem i zielenią. Kępka zielonego sizalu dla nadania lekkości.

Ostatecznie projekt nie będzie realizowany - za prosty:)

czwartek, 29 października 2009

Jakiś czas temu pokazywałam projekt, dzisiaj zdjęcia gotowych zaproszeń ślubnych i pudełko do kompletu.

 

cały komplet

harttreeset

 

zaproszenia

harttreeinvitations

hearttreeinvitationsdetail

 

pudełko

harttreeboxdetail

harttreebox

hearttreeinvitationsbox

 

Siedzę sobie w mojej samotni, niczym księżniczka zamknięta w wieży. Na szczęście choróbsko powoli chyba odpuszcza. Ślubny w pracy po czternaście i więcej godzin na dobę, przychodzi rano przespać się trochę i znika po południu. Nie wiem, jak daje radę. Martwię się o jego zdrowie i o nas, bo jak długo tak można. W końcu zdrowie ma się jedno. I żonę też:)

niedziela, 05 lipca 2009

heart tree2

Stokrotkowe drzewko-serce powstało z myślą o zaproszeniach ślubnych, ale w zależności od napisu na przywieszce, karteczka może być prezentem lub dodatkiem do niego na różne okazje: urodziny, imieniny, Dzień Mamy, rocznica ślubu. Walentynki... Oczywiście, podarowana bez okazji również sprawdzi się znakomice:) Wszak każdy dzień jest dobry, by zapewnić kogoś o swoich ciepłych uczuciach!

heart tree

środa, 20 lutego 2008
czwartek, 07 lutego 2008

Postanowiłam uczynić ten wpis, gdyż po opublikowaniu zdjęć wiosennych zaproszeń ślubnych na FF RiO często dostaję to pytanie. Jest ono o tyle trudne, że takie tulipany potrafię składać od dziecka, więc robię to z pamięci. Z pomocą na fotoforum przyszła Rudlis przesyłając link do diagramu, który można znaleźć tutaj. Ja wykonuję tulipanka do 7. kroku, łodyżkę skręcam z papieru, listek po prostu wycinam z papieru i skręcam na dole wraz z łodyżką - można kapnąć troszkę kleju, lub czymś przewiązać, żeby listek nie odpadał. I oto cała filozofia - praca szybka, prosta i przyjemna.

Jak tylko uda mi się dokupić papierowej wstążki, z której dobrze mi się robi tulipanki, zamierzam wykonać ich jeszcze trochę. Tym razem miają służyć jako ozdoba wiosennowielkanocna, więc chciałabym, żeby łodyżki były sztywniejsze, aby np. mogły stać w wazoniku. W tym celu zakupiłam już papierowy sznurek w kolorze pistacjowym z drucikiem w środku i sprawdzę, czy sprawdzi się jako łodyżka.

 

piątek, 01 lutego 2008

Produkcja - jak się okazało - jeszcze w toku, ale 48 sztuk już gotowych, a niektóre już doręczone. Zaproszenia ozdobiłam własnoręcznie wykonanymi z papierowej wstążki tulipankami origami , wytłaczarką, kępką sizalu i koronką/tiulem/rafią.

TRANSLATE MY BLOG


InstagramDOŁĄCZ DO FANÓW!


Polskie Rękodzieło - katalog blogów
Skopiuj CSS